Varis Hastalığı
Varis Hastalığını Dert Etmeyin Bize Ulaşın.

Varis Hastalığının Belirtileri ve Önlemler

Varis Önemli Ölçüde Genetik Yatkınlıkla Ortaya Çıkar

Varis hastalığı bacak toplardamarlarında meydana gelen bir sağlık sorunudur. Bu sağlık sorunu bacak toplardamarının genişlemesi ve damarların içinde bulunan kapakçıkların çalışmaz hale gelmesi neticesinde ortaya çıkar.

Varis Belirtileri

Varis Belirtileri kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte bir veya birkaç belirtinin birlikte görülmesi mümkündür.

En bilinen varis belirtisi cilt yüzeyinden görülebilir hale gelen damar yapılarıdır. Bacakta şişme, ayak bileklerinde kalınlaşma, kaşıntı, gece uykularında kramp girmesi, bacaklarda ve ayaklarda ağrı, cilt renginde bozulma, kılcal damar yoğunluğunda artış olarak kendisini gösterir.

Varis için Önlemler

Varis genetik yatkınlık ile yakın ilişkili olsa da ortaya çıkmaması veya çıkması halinde ilerlemesinin yavaşlatılması mümkündür.

Varis hastalığının ortaya çıkmaması için hareketsiz yaşamdan kaçınmak ve düzenli egzersiz yapmak gerekir. Bu hastalığın ortaya çıkmasından sonra ise egzersizi ihmal etmemek hareketsiz kalmamak, varis çorabı giymek, topuklu ve babet ayakkabı giymemek gerekir. Varis tedavisinin geciktirilmemesi ve erken aşamada tedavi edilmesi de en önemli hususlardan biridir.


Lazerle Varis Tedavisi

Lazerle varis tedavisi hasta konforu açısından geliştirilmiş en son teknoloji tedavi yöntemidir. Bu yöntem ile hasta tedavisini 1 saatte yaptırabilir..

Varis Kremi

Piyasada yaygın biçimde reklamı yapılan varis kremlerinin hiçbir faydası yoktur. Varis fizyolojik bir hastalıktır ve krem ile tedavi edilemez.

Varis İlaçları

Her ne kadar varis ilaçları ile damarların daralması bir nebze sağlansa da bu ilaçlar varis hastalığını kalıcı olarak sonlandıramazlar.

Bitkisel Varis Tedavisi

Varis ilaçlarında ve kremlerinde olduğu gibi varisin bitkisel kürler ile de tedavi edilmesi ne yazık ki mümkün değildir.